NOEN AV VÅRE PRODUKSJONER - bla videre for å se flere!



Merk hva som står nederst på bildet! Litt stas å få brev fra selveste hovedpersonen - på premieredagen vår til og med!
"100 år med
VERA LYNN"
En fest av en forestilling som hyller en av de største kvinnelige sangerne i vår tid!
Vera Lynn ble født i England 20. mars 1917 og fikk kallenavnet ”The Forces´ Sweetheart”. Under 2. verdenskrig hadde sangeren sitt eget radioprogram hvor hun fremførte sanger som ga folket håp og minnet soldatene om fedrelandet.
Vår forestilling tar utgangspunkt i Vera Lynn og hennes betydning for de allierte styrkene under krigen og vi får også et innblikk i den britiske stjernens liv og karriere.
Dette er en fartsfylt forestilling med kostymer, filmklipp, sang, teater og humoristiske karakterer, og i tillegg inviteres publikum med på en stormfull og opplevelsesrik flytur til Burma! Med sangskatter som ”We´ll meet again” og ”White Cliffs of Dover” vekkes gamle minner fra radioens storhetstid.
Forestillingen var på veien 2017-2018 og har blitt spilt over 200 ganger, med flere av damene i Underholdningsvogna i de ulike rollene i spilleperioden.